PAPIESKIM SZLAKIEM

 

 

Rok 1953. To wtedy po raz pierwszy Karol Wojtyła wyruszył na pieszą wędrówką wśród szumiących potoków i strzelistych buków Bieszczad… Ich piękno sprawiło, że przyszły papież jeszcze wielokrotnie wracał tu, gdzie wiara i religia chrześcijańska zapisywała się w murach licznych Sanktuariów. W jednym z nich w Sanktuarium Jasieńskim Kardynał Karol Wojtyła w 1968r. wniósł na ołtarze Cudowny obraz Matki Boskiej Bieszczadzkiej, skradziony i po dziś dzień nie odnaleziony. W dukielskim kanonizował Św. Jana z Dukli- błogosławionego bernardyna, pustelnika.

 

 

Czas trwania ok. 8 h

 

 

W PROGRAMIE:

 

  • Polańczyk – Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości wzniesione na początku XX Święta Ikona Matki Boskiej Łopieńskiej
  • Komańcza – Klasztor Sióstr Nazaretanek – przepiękny, drewniany budynek na murowanej opoce co dzień wita krążącego nad wierzchołkami drzew orła, niedostępnego króla ptaków i ptaka królów, którego cień okrywa atmosferę tego miejsca. To tutaj niesiono pomoc ubogim i chorym. To tutaj internowany był prymas Stefan Wyszyński. To tutaj powstały Śluby Jasnogórskie. Miejsce cudownie ocalone przed pożogą II Wojny Światowej, spustoszeniem sianym przez bandy UPA, reżimem komunistycznym- po dziś dzień budzi zachwyt pomieszany z melancholią wspomnień minionego czasu…
  • Jaśliska – Jaśliskie Maryjne sanktuarium poświęcone Matce Bożej Królowej Nieba i Ziemi. Czternastowieczna parafia w pięknej górskiej osadzie w Beskidzie Niskim, otulonej szumem potoków, źródeł, drzew. To tutaj w 1997 roku Jan Paweł II ukoronował Cudowny Obraz Matki Bożej nazywając Ją „Gaździną Gór i Pogórza”
  • Dukla – Sanktuarium Dukielskie. Jan Paweł II, modląc się w Dukli powiedział: „Jakże bliski wydaje się nam błogosławiony Jan w tej świątyni, w której przechowuje się jego relikwie! Bardzo chciałem tu przybyć, aby w ciszy klasztoru wsłuchać się w głos jego serca i wspólnie z wami wgłębić się w tajemnicę jego życia i świętości”
  • Pustelnia Jana z Dukli z neogotycką kaplicą wybudowaną na początku XX wieku. Poniżej kaplicy cudowne źródełko a w lesie stacje drogi krzyżowej oraz chata pustelnika.

 

PONADTO OFERUJEMY:

 

  • Obiad na trasie wycieczki

Zapewniamy profesjonalną obsługę przewodnika na całej trasie.

Odkryj z nami Krainę Wilka