4 DNI W BIESZCZADACH

 

 

DZIEŃ I

 

Przyjazd w Bieszczady – zakwaterowanie …

 

Jadąc w Bieszczady proponujemy zrealizować program „Szlakiem Ropy”, ze zwiedzaniem Zamku kamieniec i Rezerwatu Przędki oraz Muzeum Naftownictwa z pierwszą w świecie Kopalnią Ropy Naftowej.

 

WIECZOREM … KOLACJA Z GRILLA PRZY WIELKIM OGNISKU !
Polecamy zaprosić na wieczór wodzireja lub zespół, możemy przygotować dla Was dodatkowe menu i zorganizować Biesiadę Bieszczadzką z pieczonym jagnięciem lub dzikiem…

 

 

DZIEŃ II PROPOZYCJA I

TRAPERIADA
By przetrwać w trudnych, bieszczadzkich warunkach należy zdobyć odpowiednie sprawności traperskie takie jak rzut siekierą strzelanie z łuku, rzniecie kloca piłą moja-twoja… Wódz traperskiej wioski – władca bieszczadzkich żubrów nauczy Was powozić dyliżansem. Córka wodza – miss wioski wykona na Waszym ciele niepowtarzalny tatuaże. Zapraszamy na imprezę pełną przygód i atrakcji w pięknych bieszczadzkich plenerach, której długo nie zapomnicie…

Ok. 8.00 – Śniadanie, ok. 10.00 – odprawa – rozpoczęcie imprezy:

 

W PROGRAMIE:

 

  • BIESZ -QUADY – przejażdżki czterokołowcami

 

KONKURSY TRAPERSKIE

 

 

  • łowiectwo i zbieractwo – strzelamy z łuków i zbieramy strzały po lesie
  • Bieszczadzkie Sztuki Walki z elementami samoobrony – rzut siekierką (nabyte umiejętności przydają się w negocjacjach z niedźwiedziami)
  • prace leśne – „rżnięcie piłą moja-twoja” (produkty uboczne tej konkurencji można utylizować w kominku), wbijaniu gwoździ w pień drzewa
  • turniej trapera – przeciąganie liny
  • bieg w nartach, gąsienica
  • DYLIŻANS – konkurs powożenia dyliżansem
  • DMUCHANA ŚCIANA WSPINACZKOWA
  • SEGWEY – pojazdy żyroskopowe

 

 

14.00 – 15.00 – CATERING/OGNISKO Z KIEŁBASKAMI*
*możemy zamówić dla Was również obiad w „Dziupli”

 

 

Piesza wycieczka do owianej legendami cerkwi w Łopience (ok. 1 h)
ok. 17.00 – zakończenie imprezy – powrót do ośrodka.

ok. 18.00 – powrót do ośrodka – obiadokolacja.

 

 

WIECZOREM… KOLACJA BANKIETOWA Z MUZYKĄ

 

 

PROPOZYCJA II

 

 

TRAPERSKA WYPRAWA W BIESZCZADY

 

 

Zapraszamy na wycieczkę w Wysokie Bieszczady, zabierzemy Was na pieszą wędrówkę na Połoninę w samym sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Na spotkanie kolejnych przygód wyruszymy ze śpiewem na ustach w zaprzęgniętych w parę koni wozach traperskich, które dowiozą nas do ogniska.

 

8.00 – śniadanie, 9.00 – wyjazd na wycieczkę – przejazd w Wysokie Bieszczady:

 

W PROGRAMIE:

 

  • Przejazd malowniczą doliną Solinki – na trasie dwa rezerwaty przyrody
  • Bieszczadzkie Połoniny – piesza wycieczka na Połoniny szlakiem w Bieszczadzkim Parku Narodowym, stopień trudności szlaku dostosujemy do Waszych oczekiwań i możliwości – proponujemy wyjście z Przełęczy Wyżnej do Chatki Puchatka (w sumie 2-3h)
  • Hodowla i smażalnia pstrągów – możliwość zamówienia obiadu

 

A PO POŁUDNIU – TRAPERSKA WYPRAWA:

 

  • Traperska wyprawa wozami z wodzirejem i miodówką
  • Przejazd polnymi i leśnymi drogami
  • Miodówka dla zmęczonych
  • Filozoficzne rozmowy z woźnicą i jego koniem
  • Ognisko z pieczeniem kiełbasek
  • dobra zabawa i nie zapomniane wrażenia…

 

ok. 18.00 – powrót do ośrodka – obiadokolacja.

 

WIECZOREM… KOLACJA BANKIETOWA Z MUZYKĄ

 

 

DZIEŃ III:

 
WĘGRY/LWÓW/SŁOWACJA

Jeżeli sądzicie że góry i jeziora to za mało, to proponujemy wyruszyć z nami w jedną z trzech wycieczek do naszych sąsiadów. Jeżeli macie paszporty i chcecie odwiedzić miasto pełne tajemnic to polecamy wycieczkę do Lwowa, jeżeli chcecie wyruszyć historycznym winnym szlakiem i odpocząć w gorących źródłach to polecamy wycieczkę na Węgry, ale i Słowacja ma wiele do zaoferowania oprócz pięknego, zabytkowego Bardejova równie miło spędzicie czas w „Wodnym Świecie” w Śvidniku a będzie zdecydowanie bliżej…

 

 

5.00/7.00 – śniadanie (w zależności od kierunku) wyjazd na wycieczkę,

 

 

WĘGRY – WINNYM SZLAKIEM:

 

 

 

  • Sarospatak – spacer po Starym Mieście, szesnastowieczny zamek Rakoczego
  • Miszkolc – pobyt w kompleksie basenów termalnych, w podziemnych grotach oraz pod słonecznym niebem, sauny, jacuzzi, gorące źródła (3h)
  • Tokaj – legendarny region winiarstwa, spacer po miasteczku
  • o zwiedzanie winiarni, zakupy wina…

 

 

SPECJALNIE DLA WAS DEGUSTACJA WIN TOKAJSKICH

 

 

Ok. 22.00 powrót do ośrodka – obiadokolacja, długość trasy w sumie ok. 620 km

 

LWÓW MIASTO PEŁNE TAJEMNIC:

 

 

  • Zespół archikatedralny Św. Jura
  • Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt Lwowskich
  • Katedra Łacińska, Katedra Ormiańska
  • 13.00 – 14.00 – obiad w restauracji na Starym Mieście (dopłata 25 – 30 zł/os.)
  • Stary Rynek: Ratusz, Czarna Kamienica…
  • Aptekę – muzeum gdzie pracował Ignacy Łukaszewicz – wejście do starych piwnic
  • Wały Hetmańskie i pomnik Adama Mickiewicza
  • Teatr Opery i Baletu
  • Stary Browar -zwiedzanie muzeum browarnictwa degustacja piwa 10zł/os.

15.30 – 17.00 – czas wolny na Starówce
Ok. 21.00 – powrót do ośrodka – obiadokolacja, długość trasy w sumie ok. 320 km

 

SŁOWACJA – ZBÓJNICKIM SZLAKIEM

 

 

  • Przejazd na Słowację przez Sanok, Barvinek
  • Zwiedzanie zabytkowego miasteczka Bardejov, z fortyfikacjami, zabytkowym kościołem, Domem Kata…
  • Kupele Bardejovskie – słynne uzdrowisko
  • SVIDNIK – Wodny Świat – pobyt w kompleksie basenów 2-3 h (dopłata 20 zł/os.)
  • Powrót przez Beskid Niski – możliwość zwiedzenia Komańczy – Klasztoru Nazaretanek – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego
  • Ponadto istnieje możliwość zwiedzenia po drodze pierwszą w Świecie Kopalnie Ropy Naftowej w Bóbrce (bilet 10 zł/os.)

 

Ok. 20.00 powrót do ośrodka, obiadokolacja, długość trasy w sumie ok. 250 km

 

DZIEN IV:

 
TAJEMNICE SOLINY

 

Poznacie historię budowy największego w Polsce Zalewu Solińskiego oraz dawnych wiosek które znalazły się na dnie zalewu, zwiedzimy koronę największej zapory, poczujemy prawdziwą przestrzeń podczas rejsu widokowego lub spływu malowniczą doliną Sanu…

 

Ok. 8.00 – Śniadanie, ok. 9.00 – odprawa – rozpoczęcie imprezy:

 

 

W PROGRAMIE:

 

 

  • Bieszczadzkie Uzdrowisko Polańczyk – spacer na punkt widokowy, istnieje możliwość przejścia szlakiem do Soliny wzdłuż linii brzegowej ok. 1,5 h
  • Spacer koroną największej w Polsce zapory w Solinie
  • Monumentalne Kamieniołomy w Bóbrce – punkt widokowy
  • SPŁYW SANEM 2 h/REJS STATKIEM 1 h – Kręta rzeka pełna pstrągów, dziki zwierz ukryty w zaroślach i szum wody z tym przyjdzie nam się zmierzyć podczas spływu… Spływ pontonami przez najbardziej dziki fragment rzeki San odbędzie się pod czujnym okiem instruktorów BAT, każdy z uczestników zobowiązany będzie do ubrania kamizelki.

 

 

OK. 14.00 – powrót do ośrodka – obiad – wyjazd do domów….

Bieszczady Solina

Przeczytaj inne:
3 DNI W BIESZCZADACH

  DZIEŃ I   *Przyjazd w Bieszczady – zakwaterowanie ... * Jadąc w Bieszczady proponujemy zrealizować program „Szlakiem Ropy”, ze zwiedzaniem Zamku kamieniec i Rezerwatu Przędki oraz Muzeum Naftownictwa z...

Zamknij