EXPEDYCJA BIESZCZADY

NA POŁONINACH (8 h) całodniowa wycieczka autokarowa dookoła Bieszczad z przewodnikiem , z wejściem na szczyt połoniny w sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego, kąpiel w górskim potoku.

WAKACJE POD ŻAGLAMI (3 h) Na pokładzie naszych łodzi wiosłowo-żaglowych wypłyniemy odkrywać tajemnice ukryte pośród dzikich dolin. By dotrzeć do celu potrzebować będziemy pracy zespołowej, umiejętności czytania mapy oraz rozpoznawania kierunków świata w terenie. Podczas rejsu Skiper zdradzi nam tajniki żeglowania, nauczymy się zasad sterowania łodzią, poznamy nazwy żagli, wiatrów i olinowania.

WAKACJE Z DUCHAMI BIESZCZADZKICH LASÓW (ok. 3 h) Wyruszymy na poszukiwanie leśnych stworów – w gęstym, bukowym lesie swoje kryjówki mają mniej znani mieszkańcy lasu. Wyszymory, Bugaje, Szyszaki i Laskowce to duchy opiekujące się lasem. Pomagają ludziom w znalezieniu drogi powrotnej domu. Każda osoba odwiedzająca las i zachowująca szacunek do leśnych mieszkańców może liczyć na pomoc przyjaznych stworów, które chronią przed napadem rozbójników, zgraja wygłodniałych wilków oraz złymi duchami lasu. Dzięki nam poznasz prawdziwe oblicze bieszczadzkiego lasu.

TECHNIKI LINOWE zorganizujemy dla Was zajęcia z technik linowych, które poznamy pod czujnym okiem instruktora. Sprawność będziemy szlifować na wysokości zajęcia na ściance wspinaczkowej, zjazdy z budynku oraz wejście na przyrządach tzw. „małpach”.

BIESZCZADY CHALLENGE (4 h) gra terenowa w tajemniczej dolinie opuszczonej łemkowskiej wsi. Nauczymy Was podstaw orienteeringu, posługiwania się GPS`m. Zbudujemy przeprawy przez górskie potoki. Każdy otrzyma mapę terenu z tajemniczymi zapiskami, dzięki którym nie zgubi się na tych nieuczęszczanych szlakach.

SZKOLENIE BIESZCZADNIKA – 3h. – na leśnej polanie będziemy rywalizować w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, bieg w nartach, łucznictwo, bieg w workach oraz Mata Sumo. Każdy z uczestników zabawy otrzyma pamiątkowy certyfikat potwierdzający zdobycie bieszczadzkich sprawności.

SEGWAY – przejażdżki sprawnościowe segwayem po torze, segway to dwukołowy pojazd żyroskopowy sterowany ruchami ciała

DYSKOTEKA W PIANIE LUB FLUO PARTY nudzą Cię zwyczajne dyskoteki ? Masz ochotę naprawdę zaszaleć ? W rytmie największych przebojów zabawimy się podczas wieczornej imprezy z laserami i malowaniem świecących tatuaży i wielka ilością piany Dyskotekę poprowadzi profesjonalny DJ.

OGNISKA I WIECZORY LEGEND wspólne wyprawy wspominać będziemy wieczorami przy ogniskach, które palić będziemy w dymnej chacie, snując smętne opowieści i legendy bieszczadzkie.

Koszt realizacji programu 250 zł/os.cena po rabacie: 200.00 zł / os

ZAJĘCIA FAKULTATYWNE DLA UCZESTNIKÓW OBOZÓW

PAKIET DLA AKTYWNYCH – za dopłata 150 zł / 1 os.

4X4 WILCZYM TROPEM 1h – wyprawa samochodami terenowymi
SPŁYW SANEM 2-3h – spływ pontonami malownicza Dolina Sanu
AQUA ZORBING – spacer w przezroczystej kuli po powierzchni wody

PROGRAM SPECJALNY – za dopłatą 50 zł / 1 os.
SZLAK WATAHY – przemytnicy vs Straż Graniczna – gra terenowa
W dzikim, bezludnym terenie pełnym tajemniczych miejsc podejmiemy wyzwanie rozwiązania pewnej zagadki. Naszym zadaniem będzie odszukania śladów pozostawionych przez grupę przemytników i dotarcie do ich kryjówki na szczycie wzgórza. Nasza zgrana ekipa – niczym Wataha wytropi wroga i zlikwiduje zagrożenie. Podczas wyprawy rozpalimy ognisko i upieczemy kiełbaski.
Uczestnicy zabawy otrzymają w prezencie czapkę patrolówkę !

ATRAKCJE NA TRASIE WYPRAWY
OPUSZCZONA WIOSKA – odkryjemy pozostałości nieistniejącej wsi, stary cmentarz, ruiny cerkwi oraz samotną kapliczkę w lesie
CHATY FILMOWE – odwiedzimy miejsca gdzie powstawał serial WATAHA
WYPAŁ WĘGLA DRZEWNEGO – zobaczymy na żywo jak powstaje węgiel drzewny
PUNKT WIDOKOWY – przejdziemy szlakiem edukacji leśnej wiodącym przez punkt widokowy na szczycie góry Korbania z którego rozpościera się piękny widok na Jezioro Solińskie.

Pozostałe fakultety

PAINTBALL – gra terenowa na leśnej polanie – 45 zł/os./pakiet startowy

Odkryj z nami Krainę Wilka