SZLAKIEM WATAHY

 misja-wataha-m

ZAKWATEROWANIE: BAZA WOLF CENTER – duże, wojskowe namioty NS. Naszą bazę urządzimy przy lesie w miejscowości Berezka na terenie Pensjonatu Leśniczówka, w którym zapewnimy Wam wyżywienie oraz węzły sanitarne. Na miejscu znajduje się również Chata Grillowa i boisko. Na terenie dostępny jest również bezprzewodowy internet.

MISJA WATAHA

ETAP I: CZARTÓW MŁYN – Wyruszamy pieszo. Terenem naszych manewrów będą lasy pomiędzy dwiema wioskami – Berezką i Stężnicą. Podczas wyprawy czekać na na liczne atrakcje i przeszkody terenowe takie jak górskie potoki, gęste młodniki oraz dzikie, zapomniane górskie szlaki. Poznacie miejsca w których powstawał najnowszy serial HBO pt. „Wataha”. Celem naszej wyprawy jest leśny wodospad Czartów Młyn.
ETAP II: NOC PRZETRWANIA – Po zaliczeniu misji rozbijemy polowe obozowisko, rozpalimy ogień, zregenerujemy siły przy ciepłym posiłku. Noc spędzimy przy leśniczówce Rebrowa – bohatera „Watahy” wsłuchując się w odgłosy dzikiej natury dobiegające z pobliskiego lasu….
ETAP III: EWAKUACJA – po śniadaniu rozpoczniemy ewakuację do bazy. Przejdziemy przez teren opuszczonej wioski Żernica Wyżna. Poznamy historie związane z dawnymi mieszkańcami tej malowniczej doliny. Odwiedzimy odrestaurowaną cerkiew oraz opuszczony wypał węgla drzewnego. Do bazy dotrzemy w porze kolacji.
NOCNY BIEG NA ORIENTACJĘ – Po zmroku wyruszymy na wyścig z czasem i strachem. Trasa będzie wiodła przez tereny opuszczonej wioski. Zadaniem uczestnika będzie odnalezienia punktów kontrolnych ukrytych w starej piwnicy, nad brzegiem potoku oraz na starym cmentarzu. Poznacie zasady posługiwania się mapą, kompasem i GPS`em.
H2O ADVENTURE – maksymalną dawkę adrenaliny przeżyjecie podczas rejsu szybkim pontonem motorowym typu RIB po Jeziorze Solińskim.
MISJA BEZPIECZNA SOLINA – Nad brzegiem jezioraratownicy WOPR przeprowadzą dla nas szkolenie z pierwszej pomocy z użyciem profesjonalnego sprzętu ratowniczego. W ramach wolnego czasu będziemy organizować „wypady” nad plażę gdzie znajdują się strzeżone kąpieliska.
KRAV MAGA (3x 1h) – sztuka samoobrony wykorzystywana przez jednostki specjalne. Instruktor przeprowadzi cykl szkoleń, podczas których opanujemy podstawy kravmagi.
WILCZYM TROPEM 4×4 – zabierzemy Was na prawdziwą wyprawę samochodami terenowymi po pełnych przygód trasach Krainy Wilka. Na trasie będziecie mieli do wykonania zadania budowy przeprawy oraz poszukiwania baku z paliwem do terenówki.
TECHNIKI LINOWE – waszą odwagę i sprawność poddamy próbie podczas zjazdów na linach z budynku, wejściu na ścianę wspinaczkową oraz wchodzeniach na tzw. „małpach”.
BIESZCZADZKI PATROL – poznamy zasady poruszania się w patrolu, tropienia przeciwnika, rozwijania i zwijania szyku. Zgłębimy tajniki komunikacji niewerbalnej oraz budowy szałasu i ziemianki. Poznamy sposoby obezwładnienia uzbrojonego napastnika, zasady poruszania się w walce, sposoby obrony przed realnym atakiem, odbijanie zakładników, szturmowanie obiektów a wszystko to pod czujnym okiem instruktora.
STRZELECTWO – w programie strzelnicy strzelanie sytuacyjne z krótkiej broni, strzelanie z elementami stresu, nauka obsługi broni ASG (wiernych replik oryginalnej broni), realizacja różnych scenariuszy działań bojowych.
PIESZE WĘDRÓWKI – w wolnym czasie organizować będziemy wyprawy po malowniczych szlakach. Poznamy historie oraz najciekawsze miejsca regionu.
DYSKOTEKI W PIANIE – jeżeli nudzą Cię zwykłe dyskoteki to będziesz mógł zaszaleć podczas imprezy z dużą ilością piany i laserów, prowadzoną przez profesjonalnego DJ`a.
OGNISKA – wieczory spedzać będziemy przy obozowym ognisku gdzie podczas wspólnego smażenia kiełbasek wspominać będziemy najciekawsze wydarzenia dnia.
FIRE WALKING – idea jest prosta – pokonać własne słabości i przejść po rozżarzonych węglach.

Całkowity koszt obozu 820 zł / os.

Cena zawiera: zakwaterowanie w wojskowych namiotach NS, pełne wyżywienie, realizację pakietu opisanego w ofercie, opiekę instruktorów. Cena nie zawiera ubezpieczenia i transportu.

Plik PDF do pobrania: Programy obozó letnich dla młodzieży 2015

Odkryj z nami Krainę Wilka