CAMP BIESZCZADY

Szkoła nie zawsze musi być nudna, zwłaszcza wtedy gdy zajęcia odbywają się pośród bieszczadzkich połonin. Z przyjaciółmi z klasy przeżyjesz u nas przygodę, spędzisz pięć dni wypełnionych atrakcjami od śniadania do kolacji, poznasz jeden z najpiękniejszych zakątków Polski – dzikie Bieszczady czekające na śmiałków chętnych odkryć tajemnice ukryte w malowniczych dolinach.

Możecie poczuć się jak na prawdziwej „Misji Bieszczady” !

Wybierz się z nami na niezapomnianą SZKOŁĘ PRZETRWANIA, zamień wygodny ośrodek na polowe łóżko w bazie namiotowej przy OSW SKALNY, gdzie zamieszkasz w wojskowych namiotach typu NS, ciesząc się atmosferą w gronie przyjaciół i blaskiem ogniska. (Zapewniamy miejsca w namiotach z drewnianą podłogą, łóżka polowe, poduszki, śpiwory uczestnicy powinni posiadać własne, węzły sanitarne w ośrodku, posiłki serwujemy w chacie grillowej lub restauracji ośrodka, dla kadry możemy zaoferować miejsca w wygodnym pokoju hotelowym).

DZIEŃ I

H20 ADVENTURE – Jeżeli tylko dotrzecie do nas wcześniej i macie wolne popołudnie, to polecamy Wam za niewielką dopłatą pełen adrenaliny rejs szybką SZYBKIM PONTONEM MOTOROWYM podczas którego docenicie piękno Jeziora Solińskiego.

Rejs za dopłatą – 20.00 zł/ 1 os./15 minut

Obiadokolacja ( po powrocie z rejsu ok. 17.00)

DZIEŃ II – MISJA WOLF – 2- dniowa wyprawa w Bieszczady

 

8.00 – śniadanie + prowiant
9.00 – odprawa – rozpoczęcie misji

ETAP I: POŁONINY – wyjedziemy autokarem w Wysokie Bieszczady na Przełęcz Wyżną skąd pasmem Połoniny Wetlińskiej przez Smerek dojdziemy do Kalnicy. Na trasie zrobimy krótką przerwę na posiłek w schornisku pod Jaworzcem. Czas przejścia ok. 5h
ETAP II: NOC PRZETRWANIA – ze schroniska przejdziemy doliną rzeki Wetlinki do rezerwatu Sine Wiry. Nad brzegiem górskiej rzeki rozbijemy obozowisko, rozpalimy ogień i spędzimy noc ( zapewniamy prowiant na kolację)

DZIEŃ III

ETAP III: EWAKUACJA – z samego rana rozpoczniemy ewakuację do bazy. Przejdziemy doliną Wetlinki przez opuszczone, łemkowskie wsie, na trasie zwiedzimy starą cerkiew w Łopience. Czas przejścia ok. 4h ( zapewniamy prowiant na śniadanie)

14.00 – powrót do obozu na obiad

ZAJĘCIA LINOWE NA TERENIE OBOZU -by zjechać pionowo w głąb przepaści lub wspiąć się na stromą skałę musisz opanować technikę posługiwania się liną, uprzężami, karabinkami i bloczkami. Nauczy Cię tego nasz instruktor. Zorganizujemy dla Was zajęcia na ścianie wspinaczkowej oraz zjazd tyrolski z budynku.

17.00 – kolacja

DZIEŃ IV – MISJA – BIESZCZADY CHALLENGE

8.00 – śniadanie + prowiant
9.00 – odprawa – rozpoczęcie misji

ETAP 1: GRA TERENOWA realizowana w dwóch grupach, które wyruszają szlakiem wprost do opuszczonej łemkowskiej wsi – Bereżnicy Niżnej. Każda grupa otrzyma mapę z zaznaczoną drogą oraz wskazówkami dotyczącymi ukrytych skarbów.
ORIENTERING- nauczymy się ondajdywania drogi w terenie przy pomocy kompasu oraz urządzenia GPS,
przeprowadzimy ćwiczenia z posługiwania się mapą oraz odnajdywania punktów dzięki którym dotrzemy do celu.
PRZEPRAWA przez górskie potoki – drużyny będą musiały zbudować z kamieni przeprawę by suchą stopą przejść na drugi brzeg potoku.
STARA WIEŚ – celem naszej wyprawy jest opuszczona łemkowska wioska z ruinami cerwkii oraz pełnych tajemnic, starych piwnic, poznamy bogatą historię bieszczadzkiego regionu
POLE MINOWE – uzbrojeni w wykrywacze metalu szukać będziemy „skarbów” ukrytych na polu minowym.

ETAP 2 : SPŁYW PONTONAMI – Szum wody, wspaniałe krajobrazy, pstrągi wyskakujące ponad powierzchnię wody – tak w kilku słowach oddać można atmosferę panującą podczas wycieczki pontonami malowniczą doliną największej z bieszczadzkich rzek.Uczestnicy imprezy ubrani są w kapoki a nad jej przebiegiem czuwają instruktorzy Bieszczady Adventure Team oraz opiekunowie grupy.

ok. 17.00 – powrót do obozu – obiadokolacja

DZIEŃ V – MISJA SOLINA

8.00 – śniadanie + prowiant
9.00 – wykwaterowanie z obozowiska – odprawa – rozpoczęcie misji

MISJA BEZPIECZNA SOLINA – wyruszymy malowniczym szlakiem nad Jezioro Solińskie. Nad brzegiem jeziora ratownicy Bieszczadzkiej Grupy WOPR przeprowadzą dla nas szkolenie z pierwszej pomocy z użyciem profesjonalnego sprzętu ratowniczego. Po szkleniu chwila odpoczynku na plaży.e grupy.

ok. 13.00 – zakończenie misji, wyjazd do domu.

KOSZT REALIZACJI PROGRAMU – 320.00 zł / os.

Cena zawiera: 4 noclegi w wojskowych NS na ternie VOLF CENTER, pełne wyżywienie 3 posiłki dziennie, realizację zajęć opisanych w ofercie wraz ze wstępami, obsługą instruktorów, wynajęciem sprzętu. Cena nie zawiera transportu.

A PONADTO POLECAMY: (atrakcje dodatkowo płatne)

Wyprawa Wilczym Tropem
Zabierzemy Was na bieszczadzkie bezdroża na pokładzie samochodów terenowych. Poznamy miejsca dostępne tylko nielicznym śmiałkom, którzy bez obaw zapuszczają się w dziewicze, pełne dzikiego zwierza ostępy.
cena: 40 zł / os. czas trwania wyprawy 2 h
BIESZQUADY – TRIALING CZTEROKOŁOWCEM
Proponujemy naukę i jazdę sprawnościową czterokołowcami po specjalnie przygotowanym torze. Każdy z uczestników po zapoznaniu się ze sprzętem będzie miał za zadanie pokonać trasę z terenowymi przeszkodami.
UWAGA: Uczestnicy będą jeździć pod opieką instruktorów w specjalnym kombinezonie chroniącym przed kontuzjami oraz w kaskach.

cena: 25 zł/ os./10 minut

Do zobaczenia w Bieszczadach !

 

 

Bieszczady Solina

Przeczytaj inne:
4x4
4×4 WILCZYM TROPEM

Wyprawy samochodami terenowymi 4x4 w Bieszczady Opuszczone osady, drogi których nie znajdziesz na współczesnych mapach, przygoda której nie zapomnisz. Samochód  prowadzony przez doświadczonego kierowcę zawiezie Cie wprost w paszczę bieszczadzkiego...

Zamknij