Zielona Szkoła Szlakiem Watahy

Program zielonej szkoły w Bieszczadach – Szlakiem Watahy. Zaplanuj wyjazd na pełną atrakcji zieloną szkołę nad Solińskim Morzem.          

DZIEŃ 1

W DRODZE W BIESZCZADY POLECAMY:
(propozycja nieobowiązkowa, płatna indywidualnie)

Szlak ropy – pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej w Bóbrce k .Krosna

Przyjazd i zakwaterowanie

Propozycja w dniu przyjazdu (za dopłatą 40 zł / os.)

WYPRAWA WILCZYM TROPEM (ok. 1 h) – SAMOCHODAMI TERENOWYMI zabierzemy Was na bieszczadzkie bezdroża. Zobaczymy miejsca dostępne tylko nielicznym śmiałkom, którzy bez obaw zapuszczają się w dziewicze, pełne dzikiego zwierza ostępy. Poznamy technikę prowadzenia samochodu terenowego.

DZIEŃ 2

ETAP 1 – TAJEMNICE SOLIŃSKICH GŁĘBIN

 Rejs łodziami wiosłowo-żaglowym. Gdzieś na dnie Solińskiego Jeziora znajdują się pozostałości po zalanych wodą wioskach. Przy niskim stanie wody z głębin wynurzają się ruiny starego kościoła a legenda głosi, że podczas pełni Księżyca w zalanych dolinach słychać bijące, cerkiewne dzwony. Na pokładzie naszych łodzi wypłyniemy odkrywać tajemnice ukryte pośród dzikich dolin. By dotrzeć do celu potrzebować będziemy pracy zespołowej, umiejętności czytania mapy oraz rozpoznawania kierunków świata w terenie.
SZKOŁA POD ŻAGLAMI – Podczas rejsu Skiper zdradzi nam tajniki żeglowania, nauczymy się zasad sterowania łodzią, poznamy nazwy żagli, wiatrów i olinowania.
Dla uczestników rejsu proponujemy atrakcję dodatkową (za dopłatą 15 zł /os) – Aqua zorbing – z nami możliwy będzie spacer suchą stopą po tafli jeziora ! Stojąc we wnętrzu dużej, przeźroczystej kuli spacerować będziemy po Jeziorze Solińskim.

ETAP 2  – Gra terenowa: DUCHY BIESZCZADZKICH LASÓW –

Wyruszymy na poszukiwanie leśnych stworów. Dawno temu temu, mieszkańcy Doliny Sanu wierzyli w magiczne moce leśnych duchów. Wyprawę rozpoczniemy w Muzeum Kultury Bojkowskiej gdzie zapoznamy się z historią dawnych mieszkańców. Po zwiedzaniu ruszamy na wyprawę – w gęstym, bukowym lesie swoje kryjówki mają mniej znani mieszkańcy lasu. Wyszymory, Bugaje, Szyszaki i Laskowce to duchy opiekujące się lasem. Pomagają ludziom w znalezieniu drogi powrotnej domu. Każda osoba odwiedzająca las i zachowująca szacunek do leśnych mieszkańców może liczyć na pomoc przyjaznych stworów, które chronią przed napadem rozbójników, zgraja wygłodniałych wilków oraz złymi duchami lasu. Dzięki nam poznasz prawdziwe oblicze bieszczadzkiego lasu.

A Wieczorem.. OGNISKO
Wieczorem spotkamy się przy wielkim, bieszczadzkim ognisku. Przy ogniu wspominać będziemy chwile spędzone na szlaku.

DZIEŃ 3

NA BIESZCZADZKICH POŁONINACH

WYPRAWA W GÓRY
Wyruszymy autokarem na wycieczkę dookoła Bieszczadów – poznacie najpiękniejsze miejsca ukryte pośród zielonych połonin. Razem z przewodnikiem przejdziemy pełen ciekawostek górski szlak. Piesza wyprawa w Wysokie Bieszczady to niezapomniana przygoda dla każdego, żądnego wrażeń.

Czeka nas wędrówka na szczyt najwyższej góry w Bieszczadach – Tarnicy (1346 m n.p.m.). Wędrując połoninami zobaczycie piękne krajobrazy. Po zejściu z gór ochłodzimy się mocząc nogi w górskim potoku.

UWAGA: Istnieje możliwość zorganizowania wyprawy innym szlakiem, stopień trudności szlaku dopasujemy do możliwości grupy.

ŚCIEŻKA PRZYRODNICZA– Przejdziemy ścieżką z Wołosatego na Tarnicę. W Wołosatem odwiedzimy zachowawczą hodowlę konia huculskiego.

A wieczorem…DYSKOTEKA W PIANIE lub FLUO PARTY
Dyskoteki na całym świecie są do siebie podobne…. U nas jest inaczej, na naszej dyskotece będziesz mógł poszaleć w pianie lub pomalować ciało farbą świecącą w świetle UV ! Najnowsze przeboje, profesjonalny DJ, rewelacyjne nagłośnienie – takie imprezy są tylko w Bieszczadach !

DZIEŃ 4

SZLAK WATAHY – przemytnicy vs Straż Graniczna – gra terenowa

W dzikim, bezludnym terenie pełnym tajemniczych miejsc podejmiemy wyzwanie rozwiązania pewnej zagadki. Naszym zadaniem będzie odszukania śladów pozostawionych przez grupę przemytników i dotarcie do ich kryjówki na szczycie wzgórza. Nasza zgrana ekipa – niczym Wataha wytropi wroga i zlikwiduje zagrożenie. Podczas wyprawy rozpalimy ognisko i upieczemy kiełbaski.

ATRAKCJE NA TRASIE WYPRAWY

OPUSZCZONA WIOSKA – odkryjemy pozostałości nieistniejącej wsi, stary cmentarz, ruiny cerkwi oraz samotną kapliczkę w lesie
CHATY FILMOWE – odwiedzimy miejsca gdzie powstawał serial WATAHA
WYPAŁ WĘGLA DRZEWNEGO – zobaczymy na żywo jak powstaje węgiel drzewny
PUNKT WIDOKOWY – przejdziemy szlakiem edukacji leśnej wiodącym przez punkt widokowy na szczycie góry Korbania z którego rozpościera się piękny widok na Jezioro Solińskie

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zakończenie Zielonej Szkoły. Wyjazd do domu.

PROPOZYCJA NA DROGĘ POWROTNĄ
Szlakiem ikon – Największy w Polsce skansen z Rynkiem Galicyjskim i Muzeum Ikon w Sanoku.

CAŁKOWITY KOSZT REALIZACJI PROGRAMU – od 440.00 zł / os.

Cena za pakiet pięciodniowy zawiera: zakwaterowanie w jednym z obiektów, wyżywienie, koszt realizacji programu, koszty wstępów, opiekę przewodników oraz instruktorów. Cena nie obejmuje transportu. Kolejność realizowania punktów programu może ulec zmianie.

ATRAKCJE FAKULTATYWNE

A PONADTO POLECAMY: (atrakcje dodatkowo płatne)

ROWEROWE BIESZCZADY ( 3h – 4h)
Zapraszamy na wycieczkę rowerową, malowniczym szlakiem w Dolinie Rabskiego Potoka. Na trasie odwiedzimy monumentalny kamieniołom, Rezerwat Przyrody Gołoborze oraz górskie Jeziorko Bobrowe. Przez wzgląd na górzysty teren wyprawę rowerową organizujemy dla młodzieży powyżej 13 lat. cena: 30 zł /os
Wiatr w żagle ( 2h – 3h)
Zabierzemy Was na pokład jachtu gdzie przeżyjecie przygodę pod żaglami zdobywając odległe zatoki i wyspy Jeziora Solińskiego. cena: 25 zł /os
Paintball i Speedbal ( 2h – 3h)
Wyruszymy na leśną polanę, gdzie rozegramy paintballową bitwę według ciekawego scenariusza.
cena: 40 zł / pakiet startowy – marker, maska, odzież ochronna, 100 kulek
Wycieczka do Lwowa ( 12h – 14h)
Wspaniała lekcja historii w mieście na styku dwóch kultur – wschodu i zachodu. Na wycieczkę pojedziemy z przewodnikiem, który w ciekawy sposób odkryje przed nami tajemnice tego wspaniałego miejsca.
cena: 45 zł / os. , cena nie zawiera transportu. UWAGA! Wymagany jest paszport !
Wycieczka na Węgry ( 12h – 14h)
A może pojedziemy na Węgry ? Celem wycieczki jest Miszkolc – kraina basenów termalnych. Odwiedzimy region Tokaju, poznamy kulturę tego ciekawego kraju. W wolnym czasie relaksować się w gorącej wodzie na basenie. cena: 55 zł / os., cena nie zawiera transportu, cena zawiera kosz wstępu na baseny termalne
WYPRAWA WILCZYM TROPEM (ok. 1 h) – SAMOCHODAMI TERENOWYMI zabierzemy Was na bieszczadzkie bezdroża. Zobaczymy miejsca dostępne tylko nielicznym śmiałkom, którzy bez obaw zapuszczają się w dziewicze, pełne dzikiego zwierza ostępy.
Poznamy technikę prowadzenia samochodu terenowego.
cena: 40 zł / os
Bieszquady – trialing czterokołowcem( 15 min./os)
Proponujemy naukę i jazdę sprawnościową czterokołowcami po specjalnie przygotowanym torze. Każdy z uczestników po zapoznaniu się ze sprzętem będzie miał za zadanie pokonać trasę z terenowymi przeszkodami.
UWAGA: Uczestnicy będą jeździć pod opieką instruktorów w specjalnym kombinezonie chroniącym przed kontuzjami oraz w kaskach.
cena: 25 zł / os.
Techniki Linowe
Zorganizujemy dla Was zajęcia z technik linowych, które poznamy pod czujnym okiem instruktora. Sprawność będziemy szlifować na ściance wspinaczkowej oraz podczas próby budowy wieży ze skrzynek. cena: 25 zł / os.
Noc Przetrwania
Przygoda dla najodważniejszych – nocna wyprawa w bieszczadzką dzicz wraz ze szkoleniem survivalowym. Noc spędzimy na leśnej polanie we własnoręcznie wybudowanym szałasie lub wojskowych namiotach NS , zapewniamy śpiwory oraz opiekę instruktora.
cena: 30 zł / os.
Zorbing
Chcesz zjechać ze zbocza we wnętrzu przeźroczystej kuli ? Poczuj stan nieważkości i stań na wysokości zadania. Kula zorbingowa czeka na śmiałków takich jak Ty.
cena: 25 zł / os
Aqua zorbing
Z nami możliwy będzie spacer suchą stopą po tafli jeziora ! Stojąc we wnętrzu dużej, przeźroczystej kuli spacerować będziemy po Jeziorze Solińskim.
cena: 15 zł /os
Pirackie skarby ( 3h – 4h)
Gra przygodowa na pontonach. Każda z załóg pontonu otrzyma mapę z zaznaczonymi skarbami ukrytymi w zatokach Jeziora Solińskiego. Wygrywa drużyna, która najszybciej odnajdzie wszystkie skrytki.
cena: 25 zł /os
NIE ŚWIĘCI GARNKI LEPIĄ
Spróbuj wyczarować niepowtarzalne, gliniane kształty. Warsztaty garncarskie to bardzo dobre ćwiczenie wyobraźni i sprawdzian zdolności manualnych a przy okazji świetna zabawa. Gotowe garnki, misy, szkatułki lub świeczniki uczestnicy warsztatów zabierają ze sobą do domu. Warsztaty zorganizujemy na miejscu w ośrodku.
cena: 20.00 zł/ 1 os.
Szkolenie bieszczadnika
Na leśnej polanie będziemy rywalizować w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, bieg w nartach, bieg w trzyosobowych spodniach, łucznictwo oraz rzut podkową. Każdy z uczestników zabawy otrzyma pamiątkowy certyfikat potwierdzający zdobycie bieszczadzkich sprawności. Specjalnie dla Was – PRZEJAŻDŻKI SEGWAYEM ! cena: 30 zł /os

Odkryj z nami Krainę Wilka